Fasady

Fasady

Projektując dom bierze się pod uwagę fakt, że zewnętrzna powłoka budynku powinna chronić wnętrze, zapobiegać ucieczce ciepła i zapewnić wymaganą szczelność. Jednocześnie budynek powinien wyglądać estetycznie i niejednokrotnie architekci starają się aby wyglądem wpasował się w otaczające go środowisko. Jest to bardzo ważne dla samopoczucia właściciela posesji, bo przecież nasz dom jest naszym azylem. Z architektonicznego punktu widzenia jest to nie lada wyzwanie. Poprzez postęp technologiczny odchodzi się od klasycznych elewacji wykonywanych jako tynki teraz korzysta się z kamienia, kształtek betonowych, drewna, płyt z bakelitu czy fornitu oraz SZKŁA.

PROJEKTOWA SWOBODA – decydując się na system fasadowy mamy do wyboru dwa warianty. Pierwszy to zastosowanie fasady bezramowej. Daję ona bardzo dużą swobodę projektową, gdyż szyba jest tutaj przymocowana do konstrukcji nośnej danego pomieszczenia. Wizualnie tworzy się szklana ściana. Druga opcja to fasada ramowa. Szyba jest tu mocowana do profili aluminiowych. Poprzez widoczne podziały paneli wizualnie dość mocno dostrzega się przegrody. W zależności od tego jaki charakter chce się nadać danemu obiektowi, takiego dokona się wyboru.

dowiedz się więcej  zadzwoń

ARCHITEKTONICZNA ELEGANCJA

Fasadę szklaną można uznać za najbardziej efektowną elewację, która nie dość, że rozjaśni wnętrze pomieszczenia to wizualnie je powiększy. Dzięki temu, że proponowane przez nas systemy można ze sobą łączyć, daje to możliwość realizacji konstrukcji o zróżnicowanych kształtach i wielkości. Do szklanej bryły bez problemu możemy dopasować elementy otwierane jak na przykład okna przesuwne, harmonijkowe lub okna tarasowe. Otworzą one dane pomieszczenie na otaczającą przestrzeń. Dzięki nowoczesnym konstrukcjom zatraca się granica między elementami stałymi a otwieranymi.

BEZPiECZEŃSTWO I OSZCZĘDNOŚĆ - Istnieje szeroki wachlarz projektowych możliwości, dzięki profilom o wysokiej wytrzymałości oraz ochronie przed włamaniem. Wysoki poziom izolacji termicznej i wodoszczelność pozwoli nam cieszyć się z innowacyjnego rozwiązania bez wzrostu kosztów eksploatacyjnych za prąd czy ogrzewanie.

EFEKTOWNA  WENTYLACJA- ciekawym pomysłem znajdującym zastosowanie w fasadach jest wmontowanie w stałe elementy szklane okien strukturalnych. Jedną z ich funkcji jest możliwość otwierania ich w sposób równolegle wysuwny. Z zewnątrz wygląda to bardzo okazale ponieważ nie zostaje naruszona struktura całej szklanej elewacji. Wlot i wylot powietrza następuje równocześnie, co wpływa pozytywnie na cyrkulację powietrza dzięki czemu unika się przeciągów.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ wykorzystanie szyb z ogniwami fotowoltaicznymi pozwala nie tylko zaoszczędzić energię ale wręcz ją generuje, mają ciekawą fakturę dzięki czemu mogą stać się ozdobą szyby a zarazem całego obiektu.

dowiedz się więcej  zadzwoń

Zaufali nam

Kontakt

MBB KONSTRUKCJE ALUMINIOWO-SZKLANE sp. z o.o. sp. k.

ul. Starotoruńska 5
87-100 Toruń

NIP: 956 230 50 86

tel. +48 (56) 621 54 15
fax +48 (56) 621 54 17
tel. kom. 514 433 899

e-mail: biuro@mbb.com.pl
www.mbb.com.pl

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.